2021 NPC Washington Ironman

NPC

MEN'S BODYBUILDING

Overall Winner
Zebin Xu
Heavyweight
1. Devin Divoky
2. Ethan Graham

Light Heavyweight
1. Aaron Orton

Middleweight
1. Danik Reznikov
2. Bucky Dunkel Scrupps
3. Cesar Vazquez

Lightweight
1. Antwan Istfan

Novice
1. Danik Reznikov
2. Ethan Graham

Bantamweight
1. Zebin Xu
2. Justin Beins
3. Douglas Horton

Masters Over 40
1. Douglas Horton

FIGURE



1. Heather Alderson
2. Treasure Brooks
3. Jennifer Hoffman
4. Jill Klages

Novice
1. Jill Klages
2. Brenda Linth

True Novice
1. Zoe Trujillo
2. Brenda Linth

Masters Over 35
1. Treasure Brooks

Masters Over 40
1. Heather Alderson
2. Jennifer Hoffman
3. Jill Klages

Masters Over 60
1. Glenda Shepard

BIKINI

Overall Winner
Gloria Andrea
Class A
1. Christine Sim
2. Jessica Naccarato
3. Heather Alderson
4. Paula Guerrero
5. Treasure Brooks
6. Jestine Pinaula
7. Chelsea Smalley

Class B
1. Gloria Andrea
2. Megan Van Vleet
3. Brittany Saulsbury
4. Tara Willard
5. Susanna White
6. Jill Klages
7. Bridgette Larsen

Novice Class A
1. Jessica Naccarato
2. Paula Guerrero
3. Jestine Pinaula
4. Andrea Robello
5. Christy Tan
6. Chelsea Smalley

Novice Class B
1. Brittany Saulsbury
2. Jill Klages
3. Bridgette Larsen

True Novice
1. Gloria Andrea
2. Jestine Pinaula
3. Zoe Trujillo
4. Christy Tan

Masters Over 35
1. Gloria Andrea
2. Megan Van Vleet
3. Christine Sim
4. Treasure Brooks

Masters Over 40
1. Heather Alderson
2. Susanna White
3. Andrea Robello
4. Jill Klages

MEN'S PHYSIQUE

Overall Winner
Zebin Xu
Class A
1. Zebin Xu
2. Antwan Istfan
3. Nathaniel Bell
4. Will Sochirca
5. Chengjingwen Tang
6. Joshua Mendiola

Class B
1. Danik Reznikov
2. Devin Divoky
3. Gurpreet Singh
4. Kellan Kish
5. Ryan Richter
6. Jacob Mejia

Novice Class A
1. Danik Reznikov
2. Antwan Istfan
3. Joshua Mendiola
4. Chengjingwen Tang

Novice Class B
1. Devin Divoky
2. Gurpreet Singh
3. Kellan Kish
4. Jacob Mejia

True Novice Class A
1. Nathaniel Bell
2. Will Sochirca
3. Joshua Mendiola

True Novice Class B
1. Kellan Kish
2. Jacob Mejia
3. Chengjingwen Tang

Masters Over 40
1. Ryan Richter

Masters Over 50
1. Scuba Steve Gartner

MEN'S CLASSIC PHYSIQUE

Overall Winner
Zebin Xu
Class A
1. Zebin Xu
2. Antwan Istfan
3. Bucky Dunkel Scrupps
4. Devan Moore
5. Douglas Horton

Class B
1. Aaron Orton
2. Danik Reznikov
3. Devin Divoky
4. Bryce Richards
5. Cesar Vazquez

Junior
1. Devan Moore

Novice
1. Bryce Richards
2. Antwan Istfan
3. Douglas Horton
4. Ben Alfrejd

True Novice
1. Zebin Xu
2. Bryce Richards
3. Devan Moore
4. Cesar Vazquez
5. Ben Alfrejd

Masters Over 35
1. Aaron Orton

WOMEN'S PHYSIQUE



1. Jennifer Hoffman
2. Cindy Reyes

Novice
1. Cindy Reyes

Masters Over 35
1. Jennifer Hoffman

WELLNESS



1. Treasure Brooks
2. Christine Sim
3. Heather Alderson
4. Susanna White
5. Chelsea Smalley
6. Bianca Riggs
7. Miriam Sanchez

Novice
1. Jessica Naccarato
2. Chelsea Smalley
3. Bianca Riggs
4. Drew Benzion
5. Miriam Sanchez

True Novice
1. Bianca Riggs
2. Drew Benzion
3. Miriam Sanchez

Masters Over 35
1. Treasure Brooks
2. Heather Alderson
3. Susanna White