2021 NPC Wisconsin State Championships

NPC
Years: 2021 2019 2018

MEN'S BODYBUILDING

Overall Winner
Colby Mills
Heavyweight
1. Colby Mills
2. Jose Gregorio Rodriguez

Light Heavyweight
1. Tony LaFemina
2. Dan Doerflinger

Middleweight
1. Montrey Walter
2. Matt Kuemmel

Novice Heavyweight
1. Jose Gregorio Rodriguez
2. Zach Ben-Ismail

Wheelchair
1. Alejandro Roman

Masters Over 40
1. Tony LaFemina

Masters Over 50
1. John Cashman
2. Armando Hernandez

FIGURE

Class B
1. Kaylee Essers
2. Sally Navarro

Novice
1. Kaylee Essers
2. Sally Navarro

True Novice
1. Kaylee Essers
2. Melena Mrozak

Masters Over 40
1. Sally Navarro
2. Melena Mrozak

Masters Over 50
1. Melena Mrozak

BIKINI

Overall Winner
Mallory Pliska
Class A
1. Mallory Pliska
2. Erin Benson
3. Shelby Berlin
4. Andrea Engel

Class B
1. Mariah Sappington
2. Stephanie Gehler
3. Alyssa Heizer
4. Carrie Schoen
5. Mariah Sappington
6. Stephanie Gehler
7. Alyssa Heizer
8. Carrie Schoen

Class C
1. Elliana Isenberg
2. Sarah Rudd
3. Alexis Glaser

Class D
1. Maureen Peeters
2. Ioana Vlase
3. Tracey Parchem
4. Averi Kanyuh

Novice Class A
1. Mallory Pliska
2. Stephanie Gehler
3. Carrie Schoen

Novice Class B
1. Sarah Rudd
2. Maureen Peeters
3. Ioana Vlase
4. Averi Kanyuh

True Novice
1. Mallory Pliska
2. Mariah Sappington
3. Alyssa Heizer
4. Ioana Vlase
5. Averi Kanyuh
6. Alexis Glaser
7. Andrea Engel

Masters Over 35
1. Alyssa Heizer
2. Erin Benson
3. Carrie Schoen
4. Tracey Parchem

Masters Over 40
1. Andrea Engel

MEN'S PHYSIQUE

Overall Winner
Andrew Harris
Class B
1. Andrew Harris

Class C
1. Matthew Rabe

Class D
1. AJ Rozanske
2. Nick Biersack
3. Scot Kalchbrenner

Teen
1. AJ Rozanske

True Novice
1. Isaac Nadler
2. Scot Kalchbrenner

Masters Over 35
1. Andrew Harris
2. D Sargent Hodges

Masters Over 40
1. D Sargent Hodges

Masters Over 50
1. Scot Kalchbrenner

MEN'S CLASSIC PHYSIQUE

Overall Winner
Collin Nichols
Class A
1. Montrey Walter

Class B
1. Billy Heck
2. Matthew Rabe

Class C
1. Collin Nichols
2. August Anselone
3. D Sargent Hodges
4. Dan Doerflinger

True Novice
1. Michael Gellings

Masters Over 35
1. Billy Heck
2. August Anselone
3. D Sargent Hodges

Masters Over 40
1. August Anselone
2. D Sargent Hodges

Masters Over 50
1. August Anselone
2. Kevin Johnson

WOMEN'S BODYBUILDING

Heavyweight
1. Shari Mohring
2. Denise White

WOMEN'S PHYSIQUE

Class A
1. Shari Mohring
2. Denise White

WELLNESS

Class A
1. Jennifer Clement

Masters Over 35
1. Jennifer Clement